TONDACH® krásne strechy z prírody s dlhou životnosťou!

Akú pridanú hodnotu ponúka TONDACH?

Požiadavky na strešné materiály sa neustále zvyšujú, nie len vo vzťahu k aktuálnym klimatickým podmienkam, ale tiež z hľadiska životnosti, ekológie, úspory energie a dizajnu.

Pálená krytina, ako historicky rastúci a osvedčený stavebný materiál, najlepšie spĺňa „nové“ požiadavky v porovnaní s ostatnými strešnými materiálmi.

Ak sa z ekologického hľadiska pozrieme na pálenú škridlu, tak práve TONDACH® škridly sú vyrobené zo zeme, vody, vzduchu a ohňa, a sú bez akýchkoľvek chemických prísad. Ako jediný rakúsky výrobca pravej pálenej krytiny získala TONDACH Gleinstätten európsky prestížny certifikát „Natureplus“.

Natureplus je medzinárodná značka kvality pre stavebné výrobky, ktorej cieľom je podporiť oblasť udržateľného rozvoja v stavebnom sektore. Výrobky s týmto certifikátom sa vyznačujú vysokým stupňom kvality z hľadiska zdravia, životného prostredia a funkčnosti.

Čisto prírodný produkt „keramická škridla“ dosahuje vypaľovaním pri teplotách nad 1000°C životnosť vyše 100 rokov. Funkčnosť zahŕňa nielen teplotné zmeny, ale aj jednoduchú údržbu a zdravotnú nezávadnosť. Takto môžete so strechou TONDACH®  znížiť medziročne energetické náklady až o 20%. Preto je pravá pálená krytina optimálna pre nízkoenergetické, pasívne a solárne domy.