TONDACH® krásne strechy z prírody s dlhou životnosťou!

Je Vaša strecha fit?

Podľa čoho dokážete zistiť, či vaša súčasná strecha vyžaduje nutnú rekonštrukciu?

Vonkajšia kontrola uvoľneného strešného materiálu

Rekonštrukcia strechy je nevyhnutná, pokiaľ sú jej súčasti uvoľnené a nevytvárajú už jeden súvislý celok. To môžete skontrolovať napríklad pohľadom z ďalekohľadu, na ktorom uvidíte, či sú zvonka spoje krytinového materiálu v poriadku. Alarmujúcim stavom je však najmä padajúca krytina, a preto skontrolujte, či sa kúsky jej konštrukcie nenachádzajú v okolí vášho domu.

Krov a krytina z vnútornej strany

Svoju strechu by ste mali skontrolovať aj zvnútra, teda zo strany krovu. Všímajte si najmä, či je v poriadku samotný krov a či jednotlivé hranoly a laty nehnijú. Zároveň sa zamerajte na odhalenie mokrých škvŕn na krytine, preto takúto kontrolu vykonávajte najmä po daždi.

Prechod strechy do odkvapu

Veľmi rizikovou oblasťou strechy je podstrešie a prechod strechy do odkvapového systému. Poškodenie strešnej krytiny môžu odhaliť priesaky vody pri odkvape, ktoré sa prejavujú aj ako mokré škvrny na fasáde domu.

Pohľad odborníka

Odborný posudok o kvalite vašej strechy Vám však dokáže poskytnúť jedine odborník. Aj preto sa obráťte na profesionálneho pokrývača či iného špecialistu na strechy.

Myslite na rekonštrukciu včas a ochráňte vaše bývanie novou strechou na desiatky rokov vopred.