TONDACH® krásne strechy z prírody s dlhou životnosťou!

Spoločnosť Tondach priniesla na trh viacero noviniek

27. máj 2016
CONECO tondach čestné uznanie

Na výstave CONECO, ktorá sa konala v dňoch 6. – 9. apríla 2016 v Bratislave, spoločnosť Tondach Slovensko, s.r.o., predstavila novinku medzi posuvnými škridlami – dostala názov Figaro 11 s čiernou glazúrou Amadeus. Odbornú porotu zaujala natoľko, že jej udelila ocenenie za výborné technické parametre, kvalitu povrchovej úpravy a variabilnosť použitia. Svoj sortiment však obohatila aj o iné novinky.

Fasáda Argelite v znamení jednoduchosti a štýlu

Argelite od spoločnosti Tondach predstavuje keramickú fasádu, ktorá má skvelé využitie ako pri novostavbách, tak aj pri rekonštrukcii budov, a je vhodná tiež na nízkoenergetické a pasívne domy. V ponuke je v odtieni piesková, sopečná šedá a lososová červená. Nízka hmotnosť fasádnych platní zaručuje ľahkú manipuláciu a horizontálny závesný systém rýchlu a jednoduchú montáž. Keramické platne je možné ľubovoľne rezať a všetky nerovnosti podkladu je možné vyrovnať pomocou vertikálnej nosnej konštrukcie.

Fasáda Argelite poskytuje dve alternatívy montáže. Možno pri nej použiť hliníkovú alebo drevenú nosnú konštrukciu. Keďže ide o keramický prírodný materiál, je zaručená jeho dlhá životnosť. Poskytuje farebnú stálosť, je nehorľavý a mrazuvzdorný, odolný voči nepriaznivým vplyvom počasia.

Aká je ocenená škridla Figaro 11 s glazúrou Amadeus?

Škridla je vhodná na všetky druhy domov, aj na tie, ktoré práve prežívajú svoju rekonštrukciu. Výhodou je, že sa pri jej kladení často nemusí meniť latovanie, čo ušetrí nielen financie, ale aj čas pri výstavbe. Na výber je päť farebných odtieňov, okrem prírodného prevedenia sú to ešte engoby červená, hnedá a čierna a novinka, ktorá bola predstavená na výstave CONECO 2016 – glazúra Amadeus čierna. Vďaka hlavovým a bočným drážkam  zabezpečia škridly ochranu podstrešia aj v nepriaznivých klimatických podmienkach. Jej použitím strecha nadobudne luxusný ráz a viac ako storočnú životnosť. Už sa viac nemusíte obávať, že vaša strecha príde časom o pôvodnú farbu. Glazovaná úprava  eliminuje usadzovanie machu, prachu a nečistôt. Spoločnosť Tondach navyše na svoje výrobky poskytuje záruku až 33 rokov.

Škridly od spoločnosti Tondach sú bez údržbové a nevyžadujú žiadne nátery počas celej doby svojej životnosti. Škridla Figaro s glazúrou Amadeus je vypálená pri teplote viac ako 1000 °C, čo len zvyšuje jej kvalitatívne a estetické vlastnosti. Je dlhá približne 47 cm, široká cca 27,7 cm s hmotnosťou približne 4,1 kg/ks. Na jeden meter štvorcový strechy jej použijete minimálne 10,9 ks.

Máte záujem o tieto produkty? Kontaktujte nás a my vám pripravíme cenovú ponuku na mieru.