TONDACH® krásne strechy z prírody s dlhou životnosťou!

TONDACH® - dodávateľ exkluzívnej strešnej krytiny pre Soči

23. január 2014

Všetky dodávky pre Soči boli doručené v stanovenom termíne

TONDACH Gleinstätten AG získala pred 2 rokmi zákazku na dodávku strešného materiálu pre olympijský projekt „Gornaja Karusel“. Je to najväčší rozvojový projekt v horskej oblasti „Krasnaja Polyana“ v rámci olympiády 2014.

Podľa dohody bola škridla dodaná v stanovenom termíne a vyrobená v určenej povrchovej úprave. Preprava škridiel bola realizovaná najprv na krátky úsek kamiónovou dopravou, potom pokračovala ďalej vlakom a nakoniec bola úspešne doručená do Soči po mori. Týmto sa splnil prvý krok k realizácii zákazky s vysoko kvalitnou a trvalo hodnotnou strešnou krytinou pre olympijskú dedinku.

Luxusný hotel s krytinou TONDACH®

V súvislosti s prácami pre Olympiádu 2014 boli vykonané aj rekonštrukčné práce na jestvujúcich objektoch v regióne okolo Soči. Strešná konštrukcia luxusného hotela „PEAK“ v oblasti Krasnaya Polyana bola podrobená generálnej rekonštrukcii. Strechy o výmere cca. 6.500 m² boli pokryté produktom Bobrovka v červenej engobe. Tento produkt sa vyznačuje klasickým vzhľadom strechy a prostredníctvom dvojitého kladenia poskytuje bezpečnosť a ochranu. Tento športový a wellnessový hotel má k dispozícii 92 exkluzívnych izieb a apartmánov. „Bola to pre nás ďalšia a predovšetkým výnimočná zákazka, kde sme opätovne dokázali našu kompetenciu pri riešení strešných konštrukcií“, uviedol Mag. Martin Olbrich, prokurista TONDACH Gleinstätten AG.

TONDACH krytina pre projekt „Gornaja Karusel“ v Soči

Pri tomto projekte sa jednalo o športový a turistický komplex vrátane olympijskej mediálnej dedinky, ktorý bol vybudovaný do konca roka 2013. Pozostáva z obytných domov, rekreačných víl, športových a turistických centier, butikov, hotelov, reštaurácií a zdravotného strediska. K dispozícii je okolo 1780 ubytovacích jednotiek v kategórii troch až piatich hviezdičiek na ploche 580 tis. m².

Strechy o výmere cca. 160.000 m² sú pokryté rôznymi produktmi TONDACH, vrátane vizuálne zladeného TONDACH príslušenstva ako sú vetracie škridly, hrebenáče, protisnehový systém atď. Na hlavné strešné plochy v nadmorskej výške 540 a 960 m bola použitá exkluzívna škridla Venus v dvoch rôznych farebných odtieňoch. Tento produkt vo formáte 29 x 48,5 cm sa vyznačuje svojou nadčasovou eleganciou, vlnitým tvarom a funkčnosťou. So spotrebou cca. 11ks/m² ponúka tento produkt úsporu pri pokládke.

TONDACH inovácia - vývoj exkluzívnej povrchovej úpravy pre projekt Soči

Produkt TONDACH Venus v engobe RV3 a RV4 bol spoločnosťou TONDACH Gleinstätten špeciálne vyvinutý v niekoľkých etapách a odsúhlasený tímom ruských architektov, hlavných dodávateľov a pokrývačov. Engoby pozostávajú zo zmesi zelených, pieskovo-žltých a sivých odtieňov, ktoré sa v procese výpalu hlboko zatavili do škridly. Farebnosť dodáva strechám pokojný a harmonický ráz príjemnej stredomorskej atmosféry. A navyše je na každej škridle zo zadnej strany vyrazený unikátny znak „Sochi 2014“. Exkluzívne povrchové úpravy vrátane ich dizajnu sa vytvárali približne po dobu šiestich mesiacov v šiestich rôznych farbách. Zastrešenie vzorových plôch sa vždy iba len približovalo predstavám tímu projektantov, no napokon bol produkt „Tondach Soči“ definitívne zhotovený a kontrakt mohol byť podpísaný.